Nevyšel nám začátek, asi jsme byli až moc ustrašení, lituje Červenka
Nepovedený start do zápasu či produktivita. „Finové byli možná ve všem lepší,” přiznal v pozápasovém hodnocení kapitán českého výběru Roman Červenka. Hovořil o náročném turnaji, ve svém hodnocení pochválil nováčky: „Mladí hráči ukázali potenciál a že je do budoucna na čem stavět.”
V čem vás Finové ve čtvrtfinálovém zápase předčili?
Ve spoustě věcech, možná i ve všech. Nevyšel nám hlavně začátek zápasu, nechali jsme si utéct první třetinu a pak už to bylo proti tak silnému a zkušenému týmu těžké dohánět.
Čím si vysvětlujete nepovedenou první třetinu? Mohla se projevit nervozita, případně respekt?
Možná ano, možná jsme byli až moc ustrašení a báli jsme se udělat chybu. Z toho pak pramenily situace, kdy měl někdo puk a neměl ho komu dát a akorát jsme to odhazovali. A stejně jsme z toho chyby udělali. Takže asi ustrašenost nebo tíha zápasu.
Ve druhé polovině utkání se ale váš výkon zvedl...
Najednou jsme neměli, co ztratit, šli jsme za nimi pohromadě, beci zavírali mantinely, byli jsme blíž u sebe a pro nás útočníky to bylo jednodušší. Uhráli jsme nějaké puky v útočném pásmu a pak jsme je mohli dávat na bránu, a z toho pramenili šance. Ale bohužel už to bylo 1:3, a už to bylo těžké.
Mistrovství světa pro vás končí ve čtvrtfinále, dokázal byste se za ním takhle bezprostředně ohlédnout?
Celý turnaj byl velice náročný, dá se říct, že jsme neměli jednoduchý zápas. Asi se nenašla konzistentně ta správná chemie, abychom po celou dobu podávali stejné výkony jako třeba proti Švédům nebo Kanadě.
Dá se říct, že byl problém i v produktivitě?
Samozřejmě, to je další věc, ale je strašně brzy to teď hodnotit po zápase.
V týmu bylo spoustu nováčků, bylo potřeba je někdy usměrňovat?
V tomhle směru bylo všechno v pohodě, myslím si, že odehráli výborný turnaj. Byli poprvé na mistrovství světa a ukázali, že jsou příslibem pro český tým. Mají velký potenciál a do budoucna je určitě na čem stavět.
TÉMATA: A-tým