Nálada před čtvrtfinále? Vážnější a koncentrovaná, říká Kalous
Klíčové utkání světového šampionátu je tu. Národní tým se přestěhoval z Fribourgu do Curychu, kde od 16:20 nastoupí proti Finům. „Musíme být připraveni na jejich urputnost,“ varuje asistent trenéra Jiří Kalous.
Na dopoledním tréninku se sešlo jedenáct hráčů, každý se na utkání připravuje dle potřeby. "Program byl náročný, a ještě může být, takže jsme dali prostor klukům, aby se rozhodli podle svého pocitu. Všichni víme, o co dnes hrajeme," říká Kalous.
Z týmu cítí odhodlání. "Nálada je hodně koncentrovaná. Je vidět, že kluci jsou vážnější a jednoznačně se soustředí na utkání."
Důležitá příprava na utkání proběhla včera na hotelu. "Měli jsme dlouhý meeting, kde jsme si ukazovali, jak Finové hrají, ale není to nic, co by nás překvapilo. Jsou důrazní, velmi nepříjemní v osobních soubojích a mají výbornou střelu," vyjmenovává český trenér.
"Musíme být připraveni také na jejich urputnost. Hodně si pomáhají blokováním hráčů, řekl bych až na hraně faulů, kdy chytnou hráče a nepustí ho forčekovat, " přibližuje Kalous.
V jakém složení nastoupí do utkání zatím neprozradil, naznačil ale, že složení formací by se mohlo odvíjet od zápasu s Kanadou. "Předpokládám, že sestava bude podobná, gólmana oznámíme až před zápasem."
Bude pro český tým komplikace, že se po základní skupině přestěhovali na čtvrtfinále do jiné haly? "Nemyslím si, že by to hrálo nějakou roli, spousta kluků tady už nějaké zápasy hrála, takže to pro ně nebude nic nového. Navíc nám přijde, že je v hale chladněji než ve Fribourgu a je tu kvalitní led," uzavírá Kalous.
TÉMATA: A-tým