Čtvrtfinále proti Finsku? Proti silnému soupeři se dokážeme víc nahecovat, říká Melovský
Češi měli proti Kanadě nakročeno k vítězství, ale i když nakonec padli, podali výkon, od kterého se mohou odrazit do vyřazovacích bojů. Do čtvrtfinále jdou nakonec ze třetího místa. „Chtěli jsme být první, ale pár zápasů nám uteklo. Proti Švédům a Kanadě jsme ale hráli po většinu zápasu slušně a na to musíme navázat,” ví před rozhodující fází turnaje útočník Matyáš Melovský.
Proti Kanadě jste po polovině zápasu vedli o dvě branky, soupeř ale nakonec utkání otočil. Co chybělo k tomu, abyste vedení udrželi?
"Přišlo mi, že ve třetí třetině jsme vždycky na zlomek okamžiku trochu vypli, přestali dávat pozor. Když je střídání dlouhé, je těžké se soustředit na všechny detaily a oni toho využili. Šli do brány a dali góly."
Na rozdíl od zápasu proti Norsku se na tomhle výkonu dá stavět...
"Myslím si, že výkon se určitě zvedl oproti předchozímu zápasu. Nicméně jsme prohráli a teď se musíme připravit na čtvrtfinále."
Základní skupina končí třetím místem, jak jste s tímhle umístěním spokojení?
"Chtěli jsme být první, ale jsou tu silní soupeři a pár zápasů nám uteklo. V některých zápasech jsme se hledali, ale třeba proti Švédům a proti Kanadě to bylo docela slušné po většinu utkání. Musíme na to navázat a ještě se zlepšit."
Čím to je, že jste proti papírově silnějším soupeřům odehráli lepší zápasy?
"To je dobrá otázka. Možná je to taková klasická česká mentalita, že se přizpůsobíme tempu soupeře. Ale třeba Norové byli po většinu zápasu lepší. Myslím, že proti silnému soupeři se dokážeme víc nahecovat, tak snad se nám to povede i proti Finsku."
Koukali jste teď v posledních dnech na to, jak se vyvíjí druhá skupina?
"Já osobně ne, soustředil jsem se jen na to, abych se dobře připravil na Kanadu. Finsko bude kvalitní soupeř, musíme do toho dát všechno."
Na čtvrtfinále s přesouváte do Curychu, může to pro vás být nějaká komplikace, že si budete muset zvykat na novou halu?
"Myslím si, že ne. Bude to trochu rozdíl, ale na to se nemůžeme vymlouvat a myslím si, že to nebude hrát roli."
TÉMATA: A-tým