Shrnuto: Trenér Rulík o výkonu s Kanadou i naladění na čtvrtfinále
Národní tým proti Kanadě dlouho sahal po výhře, javorové listy ale tento scénář odmítly ve třetí třetině. Češi se tak pro čtvrtfinálový duel s Finskem přesouvají do Curychu, kde rozehrají ve čtvrtek vyřazovací fázi turnaje. Hlavní kouč Radim Rulík v pozápasovém rozhovoru hovořil o předvedené hře, ale nastínil také to, co bude klíčové pro následující hodiny.
O utkání
"Kdybychom vydrželi ve třetí třetině se stejným nasazením, které jsme předváděli v první a ještě druhé, kdy jsme měli síly, tak jsme se podle mě mohli rvát o vítězství. Ve třetí třetině jsme ale měli výpadek, trochu přestali hrát a Kanaďané nás potrestali. Měli jsme tam nějaké zbytečné ztráty a tím, jak mají kvalitu, kterou podporují protiútok, tak dokážou ztráty potrestat. Z naší strany strany to byl rozdílný výkon oproti tomu předešlému. Hráči ukázali, že chtějí sehrát co nejlepší utkání a jednoznačně zabojovali."
O bruslivé a aktivní hře
"Předvedli jsme enormní nasazení a bojovnost. Všechny lajny pracovaly na sto procent. Jsme rádi za předvedenou hru a reakci na utkání s Norskem, ale mrzí nás, že jsme prohráli. Rozehrané jsme to měli výborně. I jiné týmy to tak ale s nimi měly. Kanaďané mají kvalitu. Směrem ke čtvrtfinále, které je pro nás nejklíčovější, nám takhle těžký zápas může pomoct."
O úspěšné výzvě v závěru zápasu
"Na naše videokouče je spoleh. Vůbec jsem nepochyboval, že bychom ji neměli vzít. Berou ji vždy, jen když si jsou stoprocentně jistí."
O Dominiku Pavlátovi
"Dostal se do tempa, předtím to pro něj nebylo jednoduché. Chytal proti soupeřům, kde jsme je většinou přestříleli, šlo na něj pár střel a byl studený. Ohromně těžko se pak chytá. To, že byl víckrát v bráně, mu prospělo. Měl větší jistotu a chytal výborně."
O Finsku jako čtvrtfinálovém protivníkovi
"Variant bylo víc a soustředili jsme se jenom na sebe. Zaklapneme desky, základní skupina je za námi a čeká nás čtvrtfinálový soupeř, na kterého se budeme chystat. Uděláme maximum, abychom odvedli co nejlepší výkon."
O programu na nadcházející hodiny
"Víme hrací čas, nevíme ale eventuální čas ledu, nebo kdy musíme opustit hotel. Potřebujeme, aby se hráči vyspali. Klíčový nebude trénink, ale regenerace a nabrání co nejvíce sil do nejdůležitějšího zápasu."
TÉMATA: A-tým