Práskali jsme to na bránu, co to šlo. Jsem rád, že jsem to odšpuntoval, říká Alscher
Češi vyslali v úvodních dvou třetinách na italského brankáře Damiana Claru 39 střel, ten ale všem pokusům odolával a jeho tým držel jednobrankový náskok. Obrat nároďáku nakonec odstartoval svým prvním gólem za národní tým obránce Marek Alscher. „Byla to obrovská úleva,” přiznal po zápase.
"Od začátku zápasu jsme byli hodně na puku a pořád jsme si říkali: Pojďme před bránu, pojďme to tam střílet. Věděli jsme, že když budeme jezdit okolo mantinelu, tak gól nedáme, takže jsme to tam práskali, co to šlo," popisuje Alscher.
Přesto až jeho gól ve 45. minutě dokázal zlomit odpor Italů. "Byla to obrovská úleva, Vožuch udělal skvělou práci v předbrankovém prostoru a já jsem rád, že jsem mohl takhle pomoct týmu a odšpuntovat to. Ale bylo úplně jedno, kdo ten gól dal," usmívá se.
Češi nakonec vyslali na branku soupeře 58 střel a vyhráli 3:1. "Šance jsme měli už od začátku, několikrát nám sjel puk při zakončení. Kdybychom dali v první třetině dva góly, tak zápas vypadá úplně jinak, ale vím, že na to se nehraje. Ale věděli jsme, že tam něco musí spadnout," přibližuje nakonec spokojený obránce, který je na svém prvním mistrovství světa.
"Užívám si to v téhle partě strašně moc, česká kabina - to je něco speciálního. Jsem rád, že se tady vidím s klukama, co znám ať už z mládežnických reprezentací nebo třeba Jirku Ticháčka z Kladna," popisuje Alscher.
Před zápasem se Slovenskem budou mít Češi poprvé na turnaji dva dny bez zápasu, ve čtvrtek dostanou úplné volno pro regeneraci. "Dneska se jenom sejdeme u večeře a trošku oddychneme. K zápasu se vrátíme asi až zítra a pak se připravíme na další zápas."
TÉMATA: A-tým