Ščotka i Kempný v sestavě. Chceme dobře rozložit síly, říká Kalous před Itálií
Asistent trenéra Jiří Kalous potvrdil návrat Michala Kempného do sestavy, hrát bude i Jan Ščotka, který dostal za svůj faul od disciplinární komise varování. Češi nastoupí ve středu v 16:20 proti Italům. „Na mistrovství světa není žádná zápas pohodový. Musíme odmakat každou vteřinu každého utkání,” říká Kalous.
Na dopoledním rozbruslení před zápasem s Itálií byli na ledě útočníci Michal Kovařčík, Jan Mandát, Daniel Voženílek a Jakub Flek a brankáři Dominik Pavlát a Petr Kváča, ostatní se připravovali individuálně.
Jak potvrdil Kalous, Češi půjdou do utkání s osmi obránci a dvanácti útočníky. "Budeme mít podobnou sestavu, jak v minulém zápase, nicméně díky tomu, že se Michal vrací, tak jsme zvolili variantu s dvanácti útočníky a osmi beky."
Itálie je po třech zápasech bez bodu a při skóre 1:14 jí zatím patří poslední příčka ve skupině B - postupně prohrála s Kanadou, Slovenskem i Norskem. Přesto Kalous před soupeřem varuje. "Italové mívají dobré vstupy do zápasů, takže si musíme dát pozor, abychom hned od začátku zvládli dobře herní situace, které jsme ne vždy dobře sehráli například proti Slovincům. Chceme navázat na utkání se Švédskem a pokračovat v takovém výkonu," říká.
"Rádi bychom v rámci možností rovnoměrně rozložili síly a nepřetěžovat hráče, aby měli energii v každém střídaní, byli čerství a měli drajv. Chceme, aby jim to jezdilo, měli dobrý pohyb a byli agresivní," dodává asistent trenéra.
Italové dopsali na soupisku člena organizace Anahaimu brankáře Damiana Claru, dá se očekávat, že nastoupí již odpoledne v zápase proti národnímu týmu. Kdo bude hájit českou branku, Kalous neprozradil.
Jak zápas dopadne, si můžete tipnout na Fortuně.
TÉMATA: A-tým