Pozor na italskou past, mají finského lišáka! Kalous po Švédech tlumí oslavy
Češi se po vítězství nad Švédskem sešli na úterním dopoledním tréninku téměř v plném složení. "Většinou je lepší se po takhle těžkém zápase sklouznout, abychom měli další den lehčí nohy," přibližuje obránce Jiří Ticháček. Na tréninku nechyběl ani obránce Michal Kempný, který by se mohl proti Italům vrátit do sestavy.
"Rozhodli jsme se, že dáme dnes i zítra dobrovolný trénink a necháme to na hráčích a jejich pocitech. Každý to řeší podle sebe, ale předpokládám, že dnes šla většina kluků, aby vyjela únavu a zítra si spíše udělají trénink mimo led," popisuje asistent trenéra Jiří Kalous.
Souhlasí s ním i obránce Ticháček, který strávil na ledě více než osmnáct minut. "Po takhle těžkém zápase je většinou lepší se sklouznout, abychom měli další den lehčí nohy, myslím, že všichni kluci to máme podobně."
Na ledě tentokrát nechyběl ani Michal Kempný, který pondělní zápas vynechal. "Ještě nevíme, jak na tom je, ale říkal, že to musí zkusit, a pokud to dobře půjde, tak nastoupí," naznačuje Kalous.
Češi mají za sebou tři zápasy ve čtyřech dnech, navíc všechny zápasy hráli až od 20:20 a do postele se tak dostávají až pozdě v noci. "Máme trochu posunutý režim, ale je to fakt, se kterým pracujeme a je to víceméně pro všechny stejné. Věřím, že máme sil pořád dost," říká Ticháček.
Národní tým po zaváhání se Slovinskem proti Švédům ukázal, že se s ním musí stále počítat. "Zápas nám ukázal, že se dá hrát s každým. Musíme plnit to, co po nás trenéři chtějí, a když do toho přidáme srdíčko, tak můžeme porazit kohokoliv," burcuje Ticháček
Velkým tématem po Švédech byla nejen fungující ofenziva či zábavná první třetina, ale také velký počet trestných minut. "Znovu tam byly detaily, které nebyly dobré a na kterých pracujeme a zaměřujeme se na ně. Velké hřiště dává každému možnost střídat varianty, hodně měnit hráče, otevírá se místo pro přihrávky, takže je strašně důležitá práce s hokejkami," vysvětluje pohled realizačního týmu Kalous.
Po dni volna vyzvou Češi ve středu od 16:20 Itálii. "Zkušenost nás naučila, že pro nás není lehký soupeř. Italové mají velmi dobré vstupy do utkání a ať hrají proti komukoliv, tak v prvních třetinách jsou nebezpeční a agresivní. Mají šikovné hráče, zkušeného finského trenéra, důležité bude se opět dobře nachystat," říká Kalous.
"Musíme se připravit stejně jako na Švédy a jak na každého jiného soupeře. Nastavit si správně hlavy," uzavírá Ticháček.
TÉMATA: A-tým