Shrnuto: trenér Rulík o snové první třetině i o faulu Ščotky
Češi zareagovali na porážku se Slovinskem fantasticky a do zápasu proti Švédsku vlétli s obrovským odhodláním a chutí. Po třinácti minutách vedli už 3:0. „Nečekali jsme ani ve snu, že budeme mít takový start,” přiznal po zápase trenér národního týmu Radim Rulík. Co dalšího zaznělo z jeho úst?
O první třetině
Byly to velké emoce. To, že povedeme nad Švédy 3:0, jsme nečekali ani ve snu, nebo já osobně vůbec. Samozřejmě jsme se snažili mužstvo co nejlépe připravit na zápas a vstup nám vyšel skvěle. Škoda, že jsme se pak nechali unést emocemi a trošku jsme to přepískli, ale to se stane. Hlavní je, že jsme to i tak zvládli.
O přesilovkách soupeře
Věděli jsme, že mají velice silné přesilovky, a bohužel jsme z nich dostali všechny tři góly. Ale pracovali jsme s tím, změnili systém bránění i skladby dvojic a vyplatilo se nám to s ohledem na jejich přesilovku ve třetí třetině. Kdyby ji proměnili, tak by zápas mohl dopadnout jinak. Věděli jsme, že disciplína může rozhodnout. A že větší počet vyloučených nás může stát zápas.
O hře pět na pět
Každý zápas je jiný, ale víme, jak Švédi hrají ofenzivní zónu, víme, o co se snaží, a my jsme se na to připravili. Tentokrát nám to vyšlo, i gólman nás výborně podržel.
O faulu Jana Ščotky
Honza je skvělý kluk do kabiny, vynikající hráč, který neskutečně v kabině pomáhá. Myslím si, že to přejdeme. On ví moc dobře, že to trošku přepískl a takhle bych to nechal. Je potřeba se postavit za tým, ale v trochu jiné situaci.
O reakci na prohru se Slovinskem
Já jsem tentokrát nečetl jediný článek a jedinou reakci a trochu jsem tomu utekl, ale myslím si, že hráči něco zahlédli. Není jim to rozhodně příjemné. Touhle výhrou si myslím, že to dokázali odčinit.
O třech večerních zápasech ve čtyřech dnech
Pro kluky to bylo určitě hodně náročné, každé střídaní hrají skoro ve sprintu. Posunuli jsme proto zítřejší trénink a pro hráče, kteří měli vyšší ice time, uděláme malinko jiný program.
O výkonech Josefa Kořenáře
Oba zápasy odchytal skvěle, je výborně připravený, koncentrovaný a puky z něj nevypadávají. Myslím si, že podává velice dobré výkony.
TÉMATA: A-tým