Pryč ze sociálních sítí a jasný vzkaz od Plekance: Sestava se mění, do hry jde Blümel
Premiéra Jana Mandáta a Michala Kovařčíka na mistrovství světa nedopadla ideálně, oba ale velí rychle se ze zápasu proti Slovinsku oklepat a proti Švédům udělat vše pro vítězství. Podobně mluví i asistent trenéra Tomáš Plekanec, který po nedělním tréninku potvrdil, že dojde ke změnám v sestavě.
"Nějaké změny určitě budou, ale konkrétně si to upřesníme ještě s klukama v kabině. Matěj Blümel se určitě vrátí do sestavy," sděluje Plekanec.
Češi měli po zápase se Slovinskem dobrovolný trénink, na ledě se sešlo devět hráčů. "Hrajeme zápasy strašně pozdě a na hotel přijíždíme o půlnoci, takže není úplně ideální, aby byl po dvou zápasech ve dvou dnech plný trénink, Kluci, kteří cítili, že to potřebují, přišli, ostatní měli posilovnu nebo regeneraci na hotelu," vysvětluje.
Zároveň se vrací i k sobotní prohře: "Chybělo nám lepší zakončení, větší tlak do branky, měli jsme před ní strašně málo hráčů. Je to pro nás nepříjemná porážka, ale my se k tomu musíme postavit čelem a detaily, které nám ve hře chyběly, tam příště musí být."
První zápas na světovém šampionátu si odbyli Jan Mandát a Michal Kovařčík. Velký moment v jejich kariéře měl ale hořkou tečku.
"Celý den byl pro mě mentálně hodně náročný, člověk na to myslí celý den, a pak to takhle dopadne," smutní Mandát. "Dohromady mám za nároďák odehrané čtyři zápasy, takže je to pro mě pořád něco nového, učím se a snažím se každý den makat, abych byl lepší. Pokud ještě dostanu šanci, tak doufám, že se ukážu líp."
Jeho spoluhráč má s národním týmem sice více zkušeností, ale na takhle velké akci nastoupil také poprvé. "Od trenéra jsem věděl už po příjezdu do Švýcarska, že si v tomhle zápase zahraju, takže jsem se těšil a byl jsem na to připravený," přibližuje Kovařčík. "Nedopadlo to ideálně, ale musíme to rychle hodit za hlavu a moc nad tím nepřemýšlet."
Češi mají za sebou dva večerní zápasy, rovněž proti Švédům budou hrát od 20:20. "Osobně mám radši dřívější začátky, takhle na to čekáte celý den, jste na pokoji a je to dlouhé. Na druhou stranu jsme profíci a nachystáme se, ať se hraje kdykoliv," říká Kovařčík. Mandát přitakává: "Není to nic příjemného, spousta z nás takhle pozdní zápasy nehraje a den je dlouhý, ale oba týmy to mají stejně, nemůžeme se na to vymlouvat."
A jak si vyčistí hlavu po nepříjemné porážce? "Nejlepší je procházka. Jdeme se s klukama projít kolem hotelu na čerstvý vzduch, snažíme se limitovat sociální sítě, protože víme, že nás tam nečeká nic hezkého."
TÉMATA: A-tým