Měli jsme málo střel i tlaku do brány, zlobí se Sedlák. Teď Čechy se těší na Švédy
Když na konci druhé třetiny Lukáš Sedlák svým gólem otočil průběh zápasu, vypadalo to, že Češi směřují za očekávaným vítězstvím. Houževnatí Slovinci ale nakonec sebrali dva body. "Zavinili jsme si to sami, jezdili jsme okolo nich v pásmu a málo jsme se dostávali do předbrankových prostor," hledá příčiny třiatřicetiletý útočník.
Slovincům stačilo na vítězství 17 střel, Češi vypálili na slovinského gólmana dvakrát tolik pokusů. "Musíme ale víc střílet od modré a mít hráče před brankou, pak se dostaneme k nebezpečným dorážkám. Dneska jsme sice takové góly dali, ale podle mě toho bylo málo," myslí si Sedlák.
Nechce dávat přehnaný kredit Slovincům, problém vidí spíš ve vlastním týmu. "I když to možná zní blbě, nemyslím si, že by nám dělali v něčem problémy. My jsme si to zavinili sami. Do příště se musíme poučit z chyb, které jsme udělali."
Pokračuje i s jejich konkrétním pojmenováním. "V obranném pásmu jsme si špatně dávali puky a zbytečně jsme to přehrávali. To samé v útočném pásmu. Navíc jsme nevyužili převahu na začátku. V pátek jsme z toho góly dali a pak to byl úplně jiný zápas."
Zatímco proti Dánům vedle něj a Červenky naskakoval Matěj Blümel, v sobotu měli na křídle Jana Mandáta. "Každý je trochu jiný hráč, má jiné přednosti. Mandy je víc přímočarý, hodně napadá, lítá, vybojuje spoustu puků, Matěj zas umí výborně zakončit. Ale je to těžké takhle srovnávat, oba jsou kvalitní."
Český tým čekají po dvou papírově slabších soupeřích silní Švédové. "Mají výborný tým, stejně jako každý rok. My si musíme probrat, co jsme udělali dobře, co špatně a zlepšit se," uzavírá Sedlák s vyhlídkou na úterní duel.
TÉMATA: A-tým