Gólu byl nejblíže, ale zbyla jen lítost. Melovský popsal, proč utekl zápas se Slovinci
Útočník Matyáš Melovský byl proti Slovincům jedním z nejaktivnějších českých hráčů, ke gólu mu ale vždycky kousek chyběl. Nejblíže mu byl ve třetí třetině, kdy trefil břevno. "Kdybych byl u některých situací o půl vteřiny dřív, tak jsem mohl mít gól z dorážky," litoval po zápase. Jak hodnotil porážku se Slovinskem.
I když jste měli prakticky po celý zápas převahu, tak nakonec berete pouze bod. Kde byste hledal příčiny porážky?
Jejich gólman chytal dobře, ale my jsme měli dost střel na to, abychom dali víc gólů. Asi musíme zlepšit přesnost střelby, nebo víc střílet a víc se tlačit do brány. Možná všechno dohromady.
V čem byli Slovinci jiní než včera Dánové?
Hráli dobře defenzivně, vůbec nepropadali a byli silní v soubojích. Gólman je podržel, a to si myslím, že byl rozdíl oproti Dánům.
Jak je těžké hrát proti takovému soupeři, když vám to tam na začátku nenapadá a on se postupně hodně zatáhne?
Každý soupeř je svým způsobem těžký, ale tohle se nesmí stávat. Musíme být lepší a tyhle zápasy vyhrávat.
Jak si užíváte svoje první mistrovství světa? Dostáváte poměrně hodně prostoru, hrajete přesilovky.
Jsem rád, že hodně hraju a že mám šanci se poměřit s ostatními hráči z jiných týmů.
Jak si zvykáte na široké hřiště tady ve Švýcarsku?
Řekl bych, že dobře. Samozřejmě některé věci jsou náročnější, musí se víc bruslit, ale zase na druhou stranu to má i svoje výhody, je tu víc prostoru do útoku a víc možností udržet se na puku a něco vymyslet. Nevýhodou samozřejmě je, že se musí víc bruslit.
Co vám dneska chybělo ke gólu? Měl jste šance v první třetině, ve třetí puk skončil na břevně...
Asi musím u té střely zavřít oči a dát pořádnou ránu. Nemířit, ale prostě to tam narvat. A jít pak víc i do dorážky. Měl jsem tam pár situací, u kterých kdybych byl o půl vteřiny nebo o pár desetin dřív, tak jsem to mohl dorazit. Musím se víc tlačit do brány a být agresivnější.
Vy jste ale hrál důležitou roli u gólu Martina Kauta, kde jste si pěkně sklepnul puk a natlačil se do branky a váš spoluhráč už jen dorazil puk, zatímco vy jste ležel na ledě. Asi jste ani neviděl, co se děje, že?
Jo, já už jsem se vztekal, že to byl faul, ani jsem nevěděl, jestli měl rozhodčí zvednutou ruku. Ale potom to tam Kauly dal, za což jsem rád. Ve finále je to nakonec jedno, když se zápas prohrál.
Teď vás čekají po dvou papírově snadnějších soupeřích Švédové, to bude zase asi jiný hokej...
Určitě budou mnohem lepší. Možná je dobře, že jsme dostali takovou facku od Slovinců, abychom se trošku probrali a naladili formu proti Švédům a šli do toho zápasu s jiným nasazením.
TÉMATA: A-tým