A-tým: Doufám, že se z toho co nejvíce ponaučíme, říká Ticháček. Zápas blbec, přidává Černoch
Poslední duel na Švédských hokejových hrách nevyšel podle představ národního týmu, který už od první třetiny ztrácel. O jedinou trefu Čechů se postaral na konci druhého dějství Jan Mandát, ale po tříbrankové smršti Švýcarů v poslední desetiminutovce utkání nakonec slavil soupeř vysokou výhru 6:1.
"Nic pozitivního, selhali jsme. Doufám, že se z toho co nejvíce ponaučíme. Výkon od nás nebyl dobrý," kroutil hlavou po utkání obránce Jiří Ticháček. Byla v hráčích znát větší nervozita s blížící se nominací na světový šampionát? "Je možné, že tam je větší nervozita, ale to by se nemělo stávat. Jsme profíci a měli bychom jít do každého zápasu stejně," dodal český bek jasně.
S hodnocením souhlasil také útočník Jiří Černoch: "Hodně nepovedený zápas z naší strany. Švýcaři byli v první třetině ve všem jednoznačně lepší a ve druhé jsme si pomohli gólem v závěru. Za stavu 3:1 jsme měli pár šancí, ale bohužel jsme je nevyužili, a naopak Švýcaři využili přesilovku pět na tři," mrzelo karlovarského forvarda.
Přitom po druhé periodě nastupovali Češi na led odhodlaně s cílem smazat dvougólový náskok soupeře. "Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme dát gól a dostat se na dosah. Bohužel nás setnulo oslabení tří proti pěti, tlačili jsme to hodně do kopce," přiznal Ticháček.
Ve dvojnásobné početní převaze udeřili Švýcaři popáté a o chvíli později vstřelili svou šestou trefu. "Někdy ty zápasy takhle bývají, že tam spadne pár gólů za sebou, a pak je těžké se do toho dostat, obzvlášť takhle před koncem. Zápas blbec," popisoval své pocity Jiří Černoch.
Jeho formace se přitom postarala o jedinou branku národního týmu, když v přesilové hře snižoval Jan Mandát. "Jsme tu všichni zkušení hráči a každý zápas se hraje v trošku jiném složení. Hráli jsme s Mandym a pár dobrých akcí jsme tam měli. V reprezentaci hrajete vždy s někým jiným," dodal útočník s číslem 12 nakonec.
TÉMATA: A-tým