A-tým: Povedlo se nám vyrovnat, ale poté jsme měli hodně vyloučení, mrzí Melovského těsná prohra
Druhý duel na Beijer Hockey Games se nevyvíjel od začátku podle představ národního týmu a po dvou trefách soupeře museli Češi dotahovat. Díky aktivní hře ve druhé dvacetiminutovce sice dokázali skóre srovnat, jenže o vítězi rozhodla jednogólová třetí perioda.
V utkání měli navrch po celou dobu hráči Suomi, kteří si už v prvním dějství vypracovali dvoubrankový náskok. "Úplně jsme nestihli start, dali nám tam dva góly, a pak se to těžce dohánělo," mrzelo Matyáše Melovského.
Do druhé periody však naskočili Češi mnohem aktivněji a ze své střelecké aktivity také vytěžili vyrovnání. "Řekli jsme si, že takhle to nejde a musíme více bruslit. Finové nás přehrávali v osobních soubojích, takže jsme je chtěli zlepšit a dorovnat intenzitu, se kterou hráli. Jestli jsme chtěli mít šanci vyhrát, museli jsme něco změnit," prozradil jednadvacetiletý útočník.
Za vyrovnaného stavu se tak rozhodovalo v poslední dvacetiminutovce, kdy však jedinou branku vstřelili hráči Finska. "Povedlo se nám vyrovnat, ale poté jsme měli hodně vyloučení. Finové dali gól z přesilovky, a to rozhodlo zápas," popisoval Melovský nakonec rozhodující moment v 55. minutě.
TÉMATA: A-tým