Botas - sky - článek

A-tým: Všichni bojujeme o mistrovství, zároveň chceme jako tým růst, říká Tomášek

Po první periodě vedli Finové 2:0, české barvy se nicméně v té prostřední brankově dotáhly. Možnou otočku českého týmu odmítl výběr Suomi na konci třetí části, kdy využil přesilovou hru. Jeden ze dvou českých zásahů zajistil dorážkou David Tomášek, který těžil z dobré práce své lajny.

Úvodní dějství se skórem 0:2, druhé poté s průběžným výsledkem 2:0. Češi umazali náskok svého soupeře díky zlepšené hře a zároveň úbytku vyloučení. "V první třetině jsme měli hodně faulů. Finové byli důraznější, silnější a přímočařejší, než Švédové. Trochu jsme tam chytali tempo," popisoval po zápase Tomášek. Co se poté změnilo ve druhé části? "Zvedli jsme pohyb a hráli víc na puku. Dostali jsme i přesilovky, což týmu taky pomůže," dodal.

"Vstup do zápasu byl výsledkově špatný, ale herně podle mě zas tolik ne. Hned na začátku jsem tam měl slibnou šanci, jenom se mi to nepovedlo proměnit. Kdybych to dal, taky to mohlo vypadat jinak. Pak jsme bohužel inkasovali dva góly, takže potom třetina nejde hodnotit kladně," poskytl svůj pohled Jakub Flek.

Retro bunda - square článek

Zatímco duel se Švédskem sledoval David Tomášek z tribuny, tak do toho proti Finům naskočil na centru elitní formace. Na druhou stranu však možná mohl hru Tre Kronor z hlediště navnímat o něco lépe a hru obou skandinávských celků porovnat. "Švédové mají výborný tým a přišlo mi, že se snažili hrát víc s pukem, a to i co se beků týče. Finové to od sebe dávali rychleji," přemítal český útočník.

Ten měl gólové prsty v českém vyrovnání na 2:2, kdy byl jako první u odraženého kotouče před brankou. Mohl tak využít toho, že byl finský brankář Säteri mimo svou pozici. "Možná mě trochu překvapilo, že tam nebyl přesunutý. Ale musel reagovat na Vožucha, který tam byl sám. Nevím, jestli to bylo jednoduché, protože jsem to měl z pravé strany jako pravák a z úhlu, takže je to těžší. Ale určitě snazší, než kdyby tam byl gólman," přemítal o své trefě Tomášek.

O vítězi celého klání tudíž musela rozhodnout závěrečná dvacetiminutovka. Tato pasáž hry byla velmi vyrovnaná, jenže krátce před jejím koncem dostali Finové k dispozici přesilovku a rozhodli ve svůj prospěch. 

Pozitivem může být mimo jiné herní projev první formace, kterou společně s Tomáškem a Flekem tvoří již pár soubojů Daniel Voženílek. Druhého jmenovaného po mači těšilo, že dokázali přispět i brankou.

"Je to důležité pro naše sebevědomí. Vážíme si toho, že dostáváme prostor a snažíme se odvádět na hřišti to nejlepší. To ale každý. Hodně se s kluky bavíme o různých situacích. Proti Finům tam byly kromě gólu i další šance, jen já jich měl dost, bohužel se mi ji nepovedlo proměnit. Chceme přispět tím nejlepším, co umíme," hlásil Flek.

Základem úspěšné útočné trojky je vzájemná chemie, která zde podle brněnského kapitána funguje. A rozdělení rolí je taky jasné. "Hodně se tam doplňujeme. Tomas je velmi tvořivý, proto hraje centra. Vožuch je hodně silový, vyhrává hodně soubojů. Oba jsou silní na puku. Mojí úlohou je to trochu rozvířit a pomoct jim pohybem," komentoval spolupráci rychlý forvard. 

S jeho slovy souhlasí i centr David Tomášek. "Flíček má rychlost, o tom se nemusíme bavit. My s Vožuchem se snažíme hrát na puku a být na něm silní. Já se to možná trochu snažím zajistit, když kluci napadají. Určitě na videu najdeme momenty, které mohly být lepší. Snažíme se zlepšovat a pracovat na věcech, co nám trenéři ukazují. Nikde není psané, že spolu budeme hrát každý zápas, ale když už ano, tak si chceme vyhovět," rozvinul Tomášek.

Jedním z klíčových prvků také je správná komunikace, která zde rovněž funguje. "Kluci jsou hodně komunikativní a rádi to rozebírají, takže se bavíme o situacích, které nastanou. Není to pro nás nic nového. S oběma jsem v nároďáku odehrál už dost zápasů. Víme o tom, kdo má jaké přednosti a snažíme se jich využívat," ujasňoval Jakub Flek.

Před národním týmem je nyní finální prověrka před šampionátem v podobě utkání se Švýcary. "Musíme se dobře najíst, vyspat a zregenerovat. Hraje se hned další den a zase ve 12. Já osobně mám tenhle hrací čas docela rád, protože člověk ráno vstane, probere se, dá si trochu větší snídani a jde se na věc. Moc naopak nemusím ty pozdní, večerní zápasy. Chceme se nachystat na poslední zkoušku před mistrovstvím a odevzdat co nejlepší výkon," burcoval Flek.

TÉMATA: A-tým

Retro bunda - square článek Dresy 25/26 - square článek
App – sky

Související články

image nejnovější

Všichni chceme český hokej posouvat správným směrem, říká Patrik Eliáš

celý článek
image nejnovější

MS 2027: Je známé složení skupin. Češi se utkají se zámořskými celky i Slovenskem

celý článek
image nejnovější

Výkonný výbor děkuje Radimu Rulíkovi a jeho štábu

celý článek
image nejnovější

Patrik Eliáš a Richard Král doplňují realizační tým mužské hokejové reprezentace

celý článek
image nejnovější

Získejte vzácný artefakt! Začíná aukce originálních dresů z letošního MS

celý článek
image nejnovější

Zlatá Praha, olympiáda i triumf v EHT. Takhle vypadala cesta štábu Radima Rulíka

celý článek
image nejnovější

Cibulka litoval nepovedeného startu do čtvrtfinále. Svoje první MS si ale užil

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o konci u národního týmu i strachu ve skupině

celý článek
image nejnovější

Nevyšel nám začátek, asi jsme byli až moc ustrašení, lituje Červenka

celý článek
image nejnovější

Češi nestačili na Finy. Cesta turnajem pro ně končí ve čtvrtfinále

celý článek
image nejnovější

Nálada před čtvrtfinále? Vážnější a koncentrovaná, říká Kalous

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále MS je tady! Češi vyzvou o postup silné Finsko

celý článek
image nejnovější

Všichni chtěli. Líbilo se mi týmové nasazení a bojovnost, chválí Alscher

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále proti Finsku? Proti silnému soupeři se dokážeme víc nahecovat, říká Melovský

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o výkonu s Kanadou i naladění na čtvrtfinále

celý článek