Shrnuto: Trenér Rulík o výkonu proti Švédům i o Sikorově podpisu
Vstup do závěrečného turnaje před mistrovstvím vyšel svěřencům kouče Rulíka na jedničku. V seriálu Euro Hockey Tour dosud neporažené Švédy dokázali skolit 3:1 a mnoho nechybělo k tomu, aby triumf ozdobili nulou pro Dominika Pavláta. Hlavní trenér A-týmu tak utkání hodnotil velmi kladně.
O výborně zvládnuté taktické bitvě
"Trochu jsme se na to chystali. Malinko jsme změnili rozbruslení. Tím, že jsme ve středu neměli trénink, tak jsme do něj zapracovali systémové věci. S hráči jsme se koukli na videu na pár věcí a řekli si, jak se na to nachystat. Hlavně na to velké hřiště, protože Švédové přehrávají z jedné strany na druhou. Hrají na to, že se hráči správně nepřemístí a nerozeberou si dobře prostor. Toho následně využívají. Jsou silní na kotouči, mají s ním výborný pohyb. Není to vůbec jednoduché. Od nás přišlo velké defenzivní zlepšení. Výkon byl postupně lepší a lepší. Myslím si, že byly pasáže, kde jsme měli velmi dobrou hru. Měli jsme pasáže, kde jsme byli pod tlakem, ale zvládli jsme to. Stejně tak oslabení. Přesilovka se proměnila, což je taky ohromně důležité. To nám hodně pomohlo."
O hře v oslabení
"Každý zápas je jiný a v tomhle jsme se Švédům, na rozdíl od toho posledního, vyrovnali. Měli jsme dobrý pohyb, energii a tím pádem i dobré souboje. Nejdůležitější to bude na mistrovství."
O výkonu Dominika Pavláta
"Podržel nás, měl výborné zákroky. V brance byla jistota, a to vždy týmu pomůže."
O výkonu Michala Kovařčíka
"Odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů. Jsem ohromně rád, že přijel. Poslední roky, třeba v Praze v roce 2024, se tam na poslední chvíli nedostal. Určitě cítí šanci a dal utkání všechno. Chtěl se ukázat v nejlepším světle, a to se mu povedlo. Zápas mu opravdu vyšel."
O forčekingu
"Máme to udělané tak, že když máme šanci, tak chceme napadání vytáhnout. Když je máme na tomhle velkém hřišti daleko, tak tam nechceme propadat. Tentokrát mi přišlo, že máme správná rozhodnutí. Když jsme tam šli, tak jsme jim ve spoustě případů narušovali rozehrávku. V první třetině nám šli trošičku od mantinelů přes beka, který je na ose hřiště na brankovišti. Od druhé třetiny jsme se zaměřili na to, abychom to eliminovali. Pak už se to neobjevovalo. Na velkém hřišti není jednoduché chodit do forčeku. Celkově jsme podle mě měli dobrou energii a vůbec jsme to nesehráli špatně."
O vyrovnanosti formací
"Máme to založené na tom, že rozdělení jedna až čtyři je jen formální. Snažíme se je mít vyrovnané, aby každá měla svoji sílu jak do ofenzivy, tak to defenzivy. Bylo to vidět. Čtvrtá formace vůbec nebyla čtvrtá, hrála výborně. Formace byly velmi vyrovnané."
O jubilejním 50. odkoučovaném vítězství
"Vůbec jsem o tom nevěděl. Pro nás je priorita se co nejlépe připravit na mistrovství a odehrát ho dobře."
O podpisu Petra Sikory s Washingtonem
TÉMATA: A-tým